Leonard miluje knihy od malička. Kniha byla snad i jeho první společnice na dlouhé cesty nebo dlouhé dny objevování všeho nového. Teď mám ve své "tajemné" kostce, kam ukládám všechny úlovky dárků na později pár knížek, které stojí za to se nad nimi alespoň pozastavit a přemýšlet, zda by i vaše dítko něco podobného neocenilo.

Jako první je MALÝ PRINC - ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY, klasika, která je však v novém a velmi slušivém kabátku a velmi precizním provedení. Tuto knihu mám doma už rok a ještě jsem ji Leonkovi nedala, i když se na ten první okamžik, kdy si ji budeme společně listovat a číst a tahat za všechny ty obrázy moc těším, tak právě i z tohoto důvodu ji stále před ním zatím chráním, aby ji nezlinčoval dřív než bude vůbec schopen pochopit tento filozofický text.

Malý princ 1

Malý princ 2

Malý princ 3

Malý princ 4

Malý princ 5

Malý princ 6

Malý princ 7

Malý princ 8

Další z knih, která čeká na své odtajnění nebo spíše příležitost předání, je Atlas světa, jaký svět ještě neviděl: MAPY - ALEKSANDRA A DANIEL MIZILIŃŠTÍ. Mít tento atlas na střední v době, kdy jsem maturovala ze zeměpisu, tak bych jisto jistě věnovala více času slepým mapám:-) Každopádně kniha je plná map světa s vyobrazením vybraných jednotlivých států, doplněná o obrázky, které dokreslují, co je pro tamní zemi a stát a lidi typické a vlastní. Těším se na den, až si s Leem budeme stavět z lega jeho arktický svět a v atlase mu budu moct ukázat, kde opravdu žijí tučňáci, plejtvák obrovský a kde si eskymáci staví iglů:-)

Mapy 1

Mapy 2

Mapy 3

Mapy 4

Mapy 5

Mapy 6

Mapy 7

Na svou příležitost také čeká KNÍŽKA SAMÁ DÍRA - V ZOO - INES RARISCHOVÁ, kterou nám doporučila "nejbáječnější" kamarádka a maminka. Kniha je pestrobarevná, plná obrázků z prostředí zoo a na každé stránce společně s dítkem hledáte a plníte kvíz, např. "Najdeš dva, co se líbají?" a hned si to můžete i zkontrolovat pomocí barevného klíče, protože u každé otázky je i barevný kroužek a když přiložíte stránku s klíčem, tak znáte odpověď, pokud se ztratíte někde v klecích šelem:-)

Zoo 1

Zoo 2

Zoo 3

Zoo 4

Zoo 4

A zatím poslední z mých současných úlovků je CO SE STALO NA VÝLETĚ - Najděte si vlastní příběh - DORO GOBELOVÁ a PETER KNORR. Tady jsem při výběru dala na svůj vlastní instinkt a povahu Leonka, kterou chci dále rozvíjet kreativitou a vlastní tvorbou a koupila jsem knihu bez textu, plnou jen obrázků a sami si budeme vyprávět příběh, který se tam asi stal.

Výlet 1

Výlet 2

Výlet 3

Výlet 4

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem