Pro někoho jsou homeopatika jen bílé kuličky z cukru, pro mě jsou to kuličky první pomoci a odstranění příčiny nemoci. Několik let se sama úspěšně léčím alternativní cestou a totéž se snažím aplikovat i u syna, samozřejmě vždy po konzultaci s profesionálním homeopatem.

Jsou však i dny, kdy přijdou drobné neduhy, nachlazení, úraz, píchnutí hmyzem, atd. a je potřeba reagovat okamžitě. Pro tyto účely s sebou vždy vozím tyto lahvičky:

ÚRAZY:

 • Arnica Montana 9ch, 30ch – lék první pomoci, pohmoždění a poranění, ale také na bolavou duši tedy leknutí, strach. Je dobré ho užívat také při úderech do hlavy nebo po odběrech krve. Arnika je užitečná i při větších úrazech jako jsou zlomeniny, vykloubení, atd.
 • Staphysagria 9ch – podávám při poranění, kdy teče krev

OTOKY, BODNUTÍ HMYZEM:

 • Apis mellificera 9ch, 15ch – bodnutí hmyzem včelou nebo vosou, náhlý nástup otoku
 • Ledum palustre 9ch – rovněž pomáhá při bodnutí obzvláště komáry nebo jako prevence při přisátí klíštěte

 HOREČKA, NACHLAZENÍ:

 • Belladona 9ch, 15ch – náhlý nástup horečky, tepavá bolest hlavy, uší, krku, očí; dá se použít i při bodnutí hmyzem s následným rudým otokem a horkostí v místě v pichu. Jestliže horečka nastane po prochlazení, nebo velkém leknutí a dítě si stěžuje na zimnici, podejte lék Aconitum napellus 9ch co 1 hodinu 1 kuličku.
 • Aconitum Napelus 9ch – rychlý nástup onemocnění, rýma, chřipka, angína, bolest hlavy, ucha, atd.
 • Alium Cepa 9ch – prvotní příznaky nachlazení, prochladnutí, rýma

ŠKYTAVKA:

 • Cuprum metallicum 9ch  – na častou škytavku u dětí, co 15 minut 1 kuličku až do ústupu obtíží
 • Hypericum perforatum 15ch – citlivost na slunce – u pleti citlivé na slunce můžete zkusit podávat 1x denně. Je to lék prevence alergie na slunce. Pokud už alergie začala, přidáme ještě lék Muriaticum acidum 9ch 4x denně 1 kuličku – je to lék na typický výsev drobných, červených a velmi svědivých vyrážek po působení slunce v oblasti hrudníku, stehen, paží.

ZAŽÍVACÍ OBTÍŽE, NECHUTENSTVÍ:

 • Nux Vomica 9ch, 15ch – zažívací potíže po pozření nadýmavého jídla nebo jídla, které nám nesedlo, naopak při nechutenství k jídlu u dětí (batolat) je vhodné podat lék Lycopodium 5ch – 2x denně 1 kuličku

RŮST ZUBŮ:

 • Chamomila 9ch, 15ch – při prořezávání zoubků

NEŠTOVICE:

 • Rhus toxicodendron 9ch 3x denně 1 kuličku. Když už se netvoří nové puchýřky ale stroupky, přidáme Antimonium tartaricum 9ch 2x denně a podáváme i několik týdnů až do vymizení tmavých skvrn po odloupnutí stroupků. Rhus toxicodendron vysadíme ihned po zaschnutí všech puchýřků.

Dávkování: dávám vždy 1 kuličku a opakuji dle aktuálního stavu buď po půl hodě, po hodině a postupně snižuji. Když byl syn ještě miminko rozpouštěla jsem mu kuličky na plastové lžičce s mateřským mlékem nebo s vodou, teď už mu je dávám přímo do pusinky. 

Zkušenost mám i s jinými homeopatky, ale jak už jsem uvedla výše, je potřeba vše raději konzultovat s patřičným lékařem a daný lék nasadit přímo „na tělo“.

homeopatika

V dalším článku doplním i sadu homeopatik, kterou jsem měla připravenou k užívání před porodem, během porodu a po porodu.

FB tw in p Email

Doporučit odkaz emailem