Znáte to, cítíte se jako rybička a večer vás zchvátí horečka. Dospělý člověk s ní má co dělat, natož malé dítě. Ale s horečkou by se nemělo právě nic dělt, pokud nenastávají u ní vážnější komplikace, atd. Horečka totiž sama o sobě není něčím špatným. Je pro nás signálem, že dětský organizmus bojuje proti infekci a vyšší teplota mu v této bitvě dokonce pomáhá. S homeopatickým lékem belladanou může dítě horečnaté stavy zvládnout bezpečně a vlastními silami.

Je-li v těle něco v nepořádku, odpoví nám horečkou. Horečka do 38°C funguje jako posilovač imunitního systému a brání dalšímu množení nežádoucích virů, bakterií, atd., proto ji do 38°C nesnižujeme. Teplotu nad touto hranicí je třeba opatrně snižovat, zejména u malých dětí ve věku od jednoho do čtyř let. Důvodem je zvýšené riziko vzniku nebezpečných febrilních křečí (asi u 2,5 % všech dětí). Pokud však dítě má stále studené končetiny, tak teplutu nesnižujte, počkejte, až horečka dosáhne svého maxima a tělo bude horké i s končetinami, případně kontaktujte odborníka. Jakmile Leonek dosáhl tohoto stavu, kdy měl horké i končetiny, udělala jsem mu zábal - namočila jsem pleny do vlažné vody a přiložila je na lýtka a totéž jsem použila na čelo a zátylek, pokud by nezabralo, je možné proces opakovat po 2-3 hodinách, případně provést vlažnou koupel, nikdy studenou. 

Osvědčeným lékem náhlých horečnatých stavů je homeopatikum belladonna. Ulevuje dětem, které vynikají temperamentem a snadno se rozčílí. Nemoci u nich mívají rychlý a dramatický průběh. Nejčastěji onemocní angínou, chřipkou nebo bronchitidou. Typické jsou pro ně právě náhlé a vysoké horečky s přecitlivělostí smyslů (sklon k blouznění), s rozšířenými zornicemi, studenými končetinami, zarudlým obličejem, horkou hlavou a  zimnicí. Belladonna vysoké teploty šetrně sráží, tiší palčivé bolesti oteklých mandlí, bříška a kloubů a především snižuje riziko febrilních křečí. Belladonna také pomáhá při prořezávání zoubků provázené horečkou s tepavou bolestí dásní společně s Chamomillou Vulgaris 15ch. Je skvělou volbou při prudkých bolestech uší a krku a vhodná je rovněž při úpalu, úžehu nebo popáleninách.

Belladonnu 9ch doporučuji podávat během výše popsaných problémů: dospělí 2 kuličky 3x denně, děti 1 kuličku 3x denně. Pokud horečka trvá déle než 48 hodin a nedochází ke zlepšení zdravotního stavu, situaci neprodleně řešte s lékařem!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem, proto své obtíže a obtíže svých dětí vždy konzultujte s patřičným odborníkem.

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem