Teď se zrovna vyčasilo a jsou přímo tropy a nechtěla bych to zakřiknout, ale tento článek skutečně vznikal, když dva dny v kuse pršelo a my "trčeli" doma a sem tam jsme vyběhli mezi kapkami deště před barák... tak to berte jako inspiraci do budoucna:-)

déšť

Na Velikonoce jsem Leonkovi koupila dřevěnou stavebnici - hrad, který se dá všemožně skládat - pokaždé jinak. Sám si ji respektive vybral, když jsme byli právě o Velikonocích v Rožnově pod Radhoštěm v Dřevěném městečku na jarmarku. Pár dřívek a kuličky a zábava na dopoledne, jak vyšitá, protože to trvá, než se nám to podaří postavit tak, aby kuličky skutečně směřovaly tam, kam mají a pak se někdy stane, že to svou "šikovností" sama zbořím, když zavadím o věžičku a to se Leonkovi také líbí, tak si filuta vyčká než to celé poskládám znovu a jakože nic to shodí pro změnu on. Variabilita je předností této skládačky, neboť pokaždé můžete složit jiný typ hradu. Jednou se vydáme na Karlštejn a po druhé třeba na Buchlov:-)

Deštivé počasí je také ideální pro domácí práce typu pečení. Od té doby, co máme doma vykrajovátka ve tvaru zvířátek by Leonek pekl furt. Tak jsme se do toho dali. Musím říct, že na kluka a svůj věk 21 měsíců je velmi trpělivý a šikovný.

A po namáhavé dopolední aktivitě není nad to, dát si ještě netradiční dopolední koupel plnou pěnek a vypít si u toho rýžové mléčko s raw kakaem. Já si mezitím vychutnávám svou "ranní" kávu. 

vana

Pak následuje dlooouuuuhý spánek, při dešti se přece spí nejlépe.

spánek

A odpoledne se oddáváme ruční tvorbě. Papír, tužky, pastelky, barvičky, plastelína je klasika. Proto jsem v sobě někde objevila "šicího" ducha a Leonkovi vyrobila první Quiet Book.

quite

Do této první prototypní verze jsem zvolia jeho nejoblíbenější zvířátka.

book

Quite book je skvělý společník i na dlouhé cesty autem, už ji má asi půl roku a stále ho baví tahat kočičku za fousky, počítat korálky, odepínat pejskovi kostičku a králíkovi mrkvičku, nebo pohybovat rybičkami a ze všeho nejvíce ho bavilo odlepovat tečky berušce nebo rozevírat vajíčko a dívat se na kuřátko.... 

Co zaručeně zabaví nejen malého, ale i velkého je mašinka a stavění mostů přes dráhu a pozorování, kdy vyjede z tunelu a jestli zahouká.

vláček

Z dalších denních aktivit, které provozujeme nejen když prší je hra na honěnou po celém bytě na motorce a na autíčku. Oblékání a svlékání opičky, kterou dostal na Vánoce a měl by se díky tomu naučit rozepínat a zapínat zip, rozvazovat a zavazovat tkaničky, atd.

auto

 A co ho nejvíce baví už od malička jsou knížky, jeho nejoblíbenější je Krtek a jeho svět, Počítáme s Mify, Říkadla, Na statku a další. 

knihy

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem