Léto se blíží a s ním i čas dovolených, tak vám sem dám pár inspirací, kde ji s dětmi případně strávit, kdybyste ještě tápali. 

Loňské léto jsme odstartovali prodlouženým víkendem na Račíně v hotelu Leopold, který se specializuje na pobyty rodin s dětmi, a proto je ideálním místem pro strávení prodlouženého víkendu nebo dovolené s dětmi.

Hotel nabízí multifunkční dětský koutek, který je přímo vedle restaurace, takže i při jídle máte své děti stále poblíž a na očích, když už zrovna nechtějí spořádaně sedět u stolu s dospělými. Za pěkného počasí je možné se usadit na venkovní zahrádce, kde je opět poblíž dětské hřiště a tedy zábava zajištěna. 

Okolí Račína a celý region Žďárska nabízí celou řadu sportovních a kulturních aktivit, které naplní zajímavým programem celý váš pobyt. Určitě se vydejte za dvanácti sochami a sousošími známého umělce Vysočiny Michala Olšiaka, a začít můžete jen pár metrů od hotelu u sochy raka. Pokud jsou děti už odrostlejší, tak to můžete absolvovat na kole, viz. popis ZDE

mamut

lev

orlice

A určitě se zastavte na volnočasovém hřišti Pilák, kde se dostatečně vyblbnou i dospělí:-)

Pilák

Loňské čtyřicítky jsme strávili dobrodružným třídenním pobytem v Rakousku u Neziderského jezera ve Storchencampu v Purbachu pod stanem!

u jezera

Leonkovi bylo deset měsíců a stanování nebude patrně jeho šálek kávy, i když si to užíval i ve svém spacím bílém overálku stylově:-) Ve stanu bylo vedro a dusno, jednu noc byla i bouřka a hlavně úderem 21 hodiny zaútočili bezcitní komáři, před kterými jsme se museli nakonec stejně schovat do toho stanu.

na dece

Kemp byl klidný a čistý. Sociálky sice nebyly nic moc, zasloužily by si řádnou rekonstrukci, ale nic jiného nám nezbylo než zatnout zuby a otočit kohoutkem... 

před stanem

Co si zaslouží velkou pochvalu bylo koupaliště, které bylo sice menší, ale čisté, dostatečná travnatá plocha na ležení a bazény z nerezu, voda čistá, teplá a prcek toto koupání zbožňoval. Díky ubytování v kempu jsme dostali kartu, na kterou se dalo jít na jakékoliv koupaliště v okolí Neziderského jezera. Na kartu se dalo rovněž jezdit místním vláčkem, takže jsme toho využili a zchladili jsme se v klimatizovaném vláčku po okružní jízdě do dalších městeček. 

bazén

ve vodě

výtuh

Určitě navštivte některý ze sklípků a odneste si dobré vínko na večer pod spacák:-)

sklípek

Srpen jsme prožili v Krkonoších. Tip na baby friendly hotel nemám, protože ubytování nám bylo přiděleno, ale určitě alespoň doporučím místa, kam se dá i s kočárkem. 

S kočárkem se v pohodě dá jít trasa podél Labe a dále pak podél Bílého Labe až k Boudě u Bílého Labe, odtud vedou další trasy, ale pro kočárek neprůjezdné. 

Bílé labe

Další trasa s kočárkem lze absolvovat od Špindlerovy boudy, kam vás vyveze autobus, přes Petrovy boudy, zastávku na polévku můžete udělat potom dál na Moravské boudě a pak zpět. 

cestou

Petrovy boudy, které tam už bohužel nejsou s výhledem na Sněžku v dáli...

Petrovy boudy

Další procházka s kočárkem je možná do Svatého Petra a odtud se kochat nádherným pohledem na luční horu. Pokud budete šilhat hlady, tak doporučuji Hotel Krýstýna a Martin, i když ceny jsou vyšší, tak masíčko přímo z grilu a venkovní idylka u potůčku vše vynahradí.

svatý petr

Další trasy jsme absolvovaly s Manducou, protože jsme si chtěli dát i jednu hřebenovku, tak jsme vyjeli lanovkou na Medvědín a pak dál na Vrbatovu boudu, Pančavský vodopád  a Labskou boudu. Cestou zpět jsme se osvěžili v restauraci u Medvěda, kde mají nejlepší pivo v Krkonoších;-)

Leonek na houpačce na Medvědíně, v dáli opět výhled na Sněžku...

houpačka

Medvědín 1235 m

medvědín

Cestou z Vrbatovy boudy

Vrbatova

U Medvěda, pívo a kačena, Leo v té době ještě plně kojen a maximálně na ovoci a zelenině, projevil svou pravou touhu po pořádném mase:D

medvěd

Letos se do Krkonoš vracíme a plánujeme projít protější stranu a zdolat i Sněžku. 

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem