Dnes mám doporučení pro všechny ze Zlínského kraje, ale může se hodit i ostatním jako tip na výlet s dětmi, protože jsme navštívili farmu na Haldě v Boršicích u Buchlovic a můžeme vřele doporučit. Leo má v oblibě dvě knihy týkající se zvířat - Statek a Život na venkově, a proto jsme pátrali, kde v okolí bychom mu všechna ta zvířata mohli ukázat i na živo a narazili jsme na farmu právě v Boršicích. Vstup do areálu je zdarma pro všechny, kdo si nakonec něco dají i v jejich hospůdce. Ono to občerstvení nakonec opravdu bodne, jelikož areál je tak velký a rozmanity, že něco k zakousnutí se vždy hodí a ceny zde mají příznivé a jídlo chutné a kvalitní.

Co jsme všechno viděli: ve volném výběhu koně, jeden výběh mají hned před příjezdem do areálu a další výběh je za rybníkem a potokem. V další ohradě jsou ovečky, kozenky a kráva. Ve voliéře pak husy, krůty a krocani, volně pohybující se slepice, s kohouty i s kuřaty a dokonce jeden páv se tu našel. Ale náš Leonek si oblíbil tu nejvoňavější část farmy a tím byly chlévy s prasátky, králíčky, morčátky a volně potulujícimi kočičkami. Růžové prasátka skandoval celý den, ale když je uviděl poprvé naživo, tak byl drobek v rozpacích, protože jedna prasnice byla opravdu přes celý výběh a jen ležela a chrochtala, další dva čuníci byly o něco měnší, ale také jen leželi a chrochtali a pak tu bylo jedno malé selátko a malé černé čínské prasátko, prostě boží.

Krom zvířat si děti přjdou na své na velkém dětském hřišti, kde je trampolína, skluzavka, prolézačky, opičí dráha a pro starší pak i lanová dráha, lanový most, týpí a bludiště z kamenů. Konají se tu i rybí závody na rybníce. 

Strávili jsme tu krásný půl den a vydováděli jsme se opravdu všichni a jak nám vyhládlo, proto jsme ochutnali i zdejší kuchyni a moc jsme si pošmákli. Přes týden vaří i meníčka a s přehledem se vejdete do 85 Kč. Na farmě můžete i přenocovat, uspořádat sešlost, svatbu nebo jinou zábavu a dokonce si můžete i zahrát bowling. 

Byli jsme moc nadšeni, že Leo mohl vidět na vlastní oči živá zvířata, která byla pro mě a mého přítele normální a všední záležitostí, protože jsme je měli buď doma nebo u babičky. Byl to opravdu moc krásně strávený den, vřele tedy doporučujeme. Mrkněte na fotky, snad vás navnadíme;-)

prase

prase 2

prase 3

prase 4

kanci

krůty

krůty 2

rybník

lanovka

lanovka 2

lana

lana 2

lana 2

lana 3

kameny

kameny 2

týpí

ohniště

totem

kůň

kůň 2

kůň 3

koni

kráva

ovce

ovce 2

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem