Koloidní stříbro je přírodní kosmetický přípravek, který dokonale čistí a regeneruje pleť. Snižuje vylučování mazu a příznivě působí na akné, rozšířené póry, kožní plísně, zápachy apod. Uklidňuje podrážděnu, případně začervenalou pokožku.

Bohužel problémem v současnosti je, že česká legislativa oficiálně zakazuje doporučovat koloidní stříbro k vnitřnímu užívání. Tudíž je v souladu s platnými vyhláškami bohužel nabízeno jen k zevnímu použití jako pleťové tonikum. Nicméně toto pleťové tonikum je doporučováno i k potírání ran, a to i u zvířat. Jako zajímavost lze uvést, že je uváděno i vnitřní užívání u zvířat jako antiparazitikum. Z vlastní zkušenosti tedy doporučuji nejprve potřít trochu roztoku na zápěstí a vyčkat, zda proběhne alergická reakce (i když alergie na stříbro je dosti vzácná). Rovněž legislativa nařizuje uvádět větu, že těhotné ženy a kojící matky by obecně měly použití koloidního stříbra konzultovat se svým lékařem. Každý tedy na vlastní nebezpečí. Nicméně sama tento přípravek používám již několik let i vnitřně a i v těhotenství a při kojení, neumím si totiž představit, jak jinak řešit nachlazení, bolest v krku nebo cokoliv dalšího jinou než přírodní cestou.

Koloidní stříbro a děti

Výrobci jsou nuceni uvádět, že koloidní stříbro není vhodné pro děti do 3 let, avšak baktericidní vlastnosti stříbra byly využívány již ve starověku i u dětí. Pití ze stříbrných pohárů či vhazování stříbrných mincí do mléka nebo vody prodlužovalo trvanlivost tekutin a udržovalo je déle čerstvé. Při morové epidemii v Evropě ve 14. století dávali bohatí rodiče svým dětem jako prostředek proti nákaze sát stříbrné lžičky. V 19. století bylo v Německu zjištěno, že mírný roztok stříbra působí jako dezinfekce při zánětech očí, aniž by vyvolávalo podráždění sliznic. Ještě v dnešní době se můžeme setkat s praktikou vkládání stříbrné lžičky do úst, což vede k odstranění oparů.

Má vlastní zkušenost s koloidním stříbrem u dítěte je „naštěstí“ pozitivní. Poprvé jsem ho dokonce použila už v porodnici, kdy měl malý „zalepené“ očička, tak jsem nejprve zkusila, zda neproběhne alergická reakce, malé množství stříbra jsem mu stříkla na zápěstí, vše OK, tak jsem poté na vatovém tamponu potírala očička a zánět se vyléčil.

Nyní je pro nás koloidní stříbro pomocníkem při drobných i vážnějších oděrkách k dezinfekci ran, slouží nám také při rýmě jako nosní sprej, rovněž vnitřně při bolení v krku (při vnitřním užívání jen zvyšte příjem tekutin) nebo jen jako občasná prevence a dezinfekce dutiny ústní.

Na trhu je k dostání několik koncentrací koloidního stříbra. Pro dítě používám koncentraci v síle 5ppm, maximálně 10ppm. U dospělého běžně 10ppm nebo při zánětech a vážnějších potížích i 40ppm.

Koloidní stříbro nabízí několik výrobců a obchodníků, nám se osvědčil český výrobce Petr Gargulák Agh2o.

koloidní stříbro

Nejsem prodejcem tohoto přípravku, ani nemám žádnou dohodu a prospěch na jeho propagaci. Jsem běžným konzumentem a mám s ním jen pozitivní zkušenosti jak u sebe, tak u syna, proto jsem Vám chtěla o tomto přípravku říct a pomoci v hledání při jiných cestách léčby než přípravkami z lékárny, apod. Prosím zároveň dbejte opatrnosti a nejprve u sebe a i u svých děti zjistěte, zda Vám bude stejně vyhovovat jako nám.

FB tw in p Email

Komentáře

 • Moc děkuju za reakci

  Napsal: Jitka
 • Vnitřní užívání

  Reagovat

  Dobrý den, mohu tohle koloidní stříbro užívat vnitřně? V příbalovém letáku je totiž napsáno "určeno pro zevní použití"?

  Napsal: JitkaKomentáře: 1 komentářů
  • RE: Vnitřní užívání

   Dobrý den, jak jsem již zmínila v článku, česká legislativa oficiálně zakazuje doporučovat koloidní stříbro k vnitřnímu užívání. Tudíž je v souladu s platnými vyhláškami bohužel nabízeno jen k zevnímu použití jako pleťové tonikum. Z vlastní zkušenosti tedy doporučuji nejprve potřít trochu roztoku na zápěstí a vyčkat, zda proběhne alergická reakce. Rovněž legislativa nařizuje uvádět větu, že těhotné ženy a kojící matky by obecně měly použití koloidního stříbra konzultovat se svým lékařem. Každý tedy na vlastní nebezpečí. Nicméně sama tento přípravek používám již několik let i vnitřně a i v těhotenství a při kojení, neumím si totiž představit, jak jinak řešit nachlazení, bolest v krku nebo cokoliv dalšího jinou než přírodní cestou. Při zevním užívání je zapotřebí jen zvýšit přísun tekutin, protože stříbro vysušuje.

   Napsal: Veronika
Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem