Před Leonkem jsme jezdili poměrně často do Jeseníků, ale vždy to byla nějaká chajda, chalupa nebo horský hotýlek a pořádná túra po horách. Nyní s Leonkem je to poflakování po kavárnách, popíjení zdravé vody a pobyt v lázeňském hotýlku. Rodič míní, dítě mění. Hold ten náš kluk má raději kavárenský styl života než honěním se za vrcholy hor.

Jeseníky pohled

Leo a Jirka

Na tuto podzimní dovolenou jsme se všichni moc těšili a také jsme si ji náležitě užili. Týden jsme se nechali všichni opečovávat v léčebných lázních Priessnitz v Jeseníkách. Ubytování bylo luxusní a jídlo výtečné. Měli jsme plnou penzi, snídaně a večeře formou bufetu, na kterém byl pokaždé pestrý výběr a oběd výběr z pěti jídel, kdy jedno z nich bylo dietní a jedno bezmasé. 

Leo před hotelem

Ač byl Leo jediným dětským hostem tohoto hotelu, všichni se k němu chovali moc přívětivě a s náležitým obdivem a zájmem. A Leonek si patřičně tuto pozornost užíval. Hned po příjezdu jsme mu na postel dali malé drobné dárečky, protože měl svátek, tak ten pobyt odstartoval s velkým slavícím nadšením:-)

dárečky

Leo a dárečky

Leo a dárečky 2

Za hotelem je vybudován Balneo park, který křižuje několik stezek vhodných k nordic walking nebo jen tak k procházení se, hravě je všechny zdoláte s kočárkem, což je ještě pro spící děti v kočárku ideální. Je zde také několik pramenů, kde se můžete osvěžit horskou vodou nebo si dokonce dopřát lesní sprchu s trýskající vodou přímo z hor. V parku je také série několika korýtek a bazénků pro zdravé brouzdání v ledové vodě. Je zde také obrovské dětské hřiště s houpačkami, skluzavkami a nechybí lanová prolézačka. 

vodopád

Slovanský pramen

Leo a voda

Leo o voda 2

Za zmínku určitě stojí kavárnička "Vinckovo kafe", která nabízí výtečnou kávu od Doubleshot a raw nebo "zdravější" verzi zákusků. Tu jsme si oblíbili všichni, my pro kafe a náš Leo pro dětský koutek s kufrem plným vláčků, o které se někdy sehrála vyloženě bitva s dalšími dětmi.

Leo a zmrzka

Leo a máma

vláčky

Kdyby někdo přece jen měl dost zdravé horské vody a kávy, stačí se vydat po modré dolů do města a navštívit místní minipivovar. S kočárkem je to dost nepraktické, jelikož část cesty je hodně kamenitá, proto doporučuji druhým směrem po červené a také se dostanete dolů do města. 

U hotelu je také dětské muzeum lega s obchodem. Zaplatili jsme poměrně vysoké vstupné, ale coby lázeňští hosté jsme dostali 40% slevu a strávili jsme tak celé dopoledne stavěním nejrůznějších staveb z mini kostiček a odnesli si jedno " žůžové pašišo" (růžové prasátko, Leovo teď nejoblíbenější zvířátko).

Lego

Lego 2

Lego 3

Lázně Priessnitz mají celoroční provoz a jsou hojně navštěvované jak v sezónu, tak mimo ni. Pobyt se nám natolik líbil, že se sem ještě určitě někdy vrátíme třeba v jinou roční dobu, abychom vyzkoušeli další atrakce a služby, co se zde nabízí.

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem