Léto ještě nezačalo a venkovní teploty občas přesahují teploty stupnice únosnosti už teď. I když jsem toho názoru, že sluneční svit je naopak zdravý a vitamínu D je ohromně málo, tudíž bychom ho měli "nasávat" plnými doušky, navzdory častým varováním, že je tomu naopak, tak i přes to je potřeba kůži chránit a něčím promazávat, aby nedošlo k jejímu narušení. Obzvláště pak tu dětskou a miminkovskou. Už několik let se snažím žít "zdravě", alternativně a teď, pokud to jde, co nejvíce non toxicky:-)

Leo a krém

A jelikož díky všemožným sračkám, co na nás kydaj z ovzduší, jsem se rozhodla omezit spotřebu všech komerčních výrobků vůbec a zredukovala jsem všemožné mastičky, krémečky, mýdlíčka, šampónky, pastičky a já nevím co všechno na pár základních prvků, kterých se už nevzdám - čisté bambucké máslo, čistý kokosový olej, růžová voda, mandlový, meruňkový, ricinový a pupalkový olej, tymiánová a zinková mast, tuhý mýdlový šampon a tuhá mýdla (muž sice kafrá pokaždé, když chce sáhnout po pumpičce a místo toho je tam hrouda čehosi, co musí nejprve uchopit, poté namočit a když dá vhodné složení, tak to i posléze napění, pokud nevypění dřív on:-) 

Proto volba opalovacího krému byla jasná - non toxic v prvé řadě. Já se nemažu vůbec, maximálně sem tam nějakým tím rostliným olejem, ale prcka od narození mažu jen přírodními produkty a první rok jsem pro něj používala opalovací krém se SPF faktorem 30 od firmy 100%pure - jelikož jsem neměla s čím jiným porovnávat, byla jsem spokojená, i když po nanesení krému byl Leo vždy jak ředitel vápenky, tak spálený nebyl ani jednou a o to šlo především, chránit. 

Letos jsem sáhla ještě po přísnějším non toxic krému a volba padla na firmu Wooden spoon bez nano částic také s faktorem SPF 30, i když jsem váhala nad tou 50 pro případ, že bychom jeli k moři, ale na naše podnebí je dostačující i ta 30. Hysterie maminek je obrovská, proto tento krém je neustále nedostupný a vyprodaný, ale podařilo se mi jeden exemplář usyslit a musím říct, že spokojenost obrovská. Mnohem lepší a snadnější roztírání než s tím předešlým krémem. Je bez parfemace, což vyhovuje mně i Leovi. Stejně jakýkoliv jiný přírodní opalovací krém je potřeba ho častěji nanášet než běžné komerční "toxické" krémy z drogerií a lékáren. Když se podívám na složení, tak je zde výčet snad všech přírodních másel a oxid zinečnatý, tudíž čím vyšší podíl této složky v krému je, tím vyšší ochrana je zaručena.

Vaše nejlepší volba je opalovací krém, který používá minerální přísady získané z přírodních zdrojů, jako jsou jílovité nebo pískovité minerály. K dispozici jsou dvě populární volby:

  • oxid titaničitý
  • oxid zinečnatý

Tyto minerály vás chrání tím, že tvoří stabilní fyzickou bariéru na kůži bez ucpání nebo podráždění pórů. Minerály sedí na kůži a účinně rozptylují nebo odrážejí světlo pryč, aniž by docházelo k jejich nežádoucímu vstřebávání. Tyto minerály nepodlehají rozkladu jako jejich chemické protějšky.

wooden spoon

 Objednávat můžete, pokud bude skladem, na: www.prirodniprodejna.cz nebo www.greenwave.cz.

 

FB tw in p Email

Komentáře

  • bílý film

    Reagovat

    Dobrý den, a mohu mít otázku, jak to u tohoto krému dopadlo s bílým filmem po natření? Je výrazný nebo ne?

    Napsal: Stanley
Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem