Období půstu se nám opravdu nedaří držet, jelikož si poslední dobou ujíždíme na palačinkách ze špaldové mouky s přelivem z citrusu. Zkoušeli jsme přeliv udělt nejprve z pomerančů, pak i z citronů a dnes z mandarinek. Všechny chutnají výtečně, opravdu záleží spíše na preferencích a chutí každého osobně. 

Omlouvám se, ale dnes nemám přesné míry, jelikož těsto dělám vždy od oka, takže dnešní váhová míra bude povětšinou "baj voko":-)

Recept na palačinky:

1 vejce

třtinový cukr

hladká špaldová mouka (z lidlu)

mléko

V míse si rozkvedlám vajíčko a pak postupně přidávám další suroviny, cukr, opět vyšlehám, mléko, opět vyšlehám a nakonec po lžících přidávám mouku, dokud není těstíčko "tak akorát tekuté, ale ne moc řídké, hlavně nesmí být moc husté". Nechám odležet cca 20 minut. Mezitím si připravím suroviny na citrusový přeliv:

Recept na citrusový přeliv:

Na 4 palačinky podle chuti stačí 1 pomeranč nebo 1 citron nebo 3 střední mandarinky - chemicky neošetřené citrusy nebo, pokud nemáte, tak stačí na 15 minut vložit citrusy do vody s octem a nechat odležet. Z citrusu poté oloupeme kůru a vymačkáme šťávu.

kousek másla

třinový cukr

dospělácká verze - rum

Palačinky smažím na kousku másla a skládám na talíř, pak si je naaranžuji na servírovcí talířek a uvařím přeliv. Na pánvi rozpustím kousek másla a přidám cukr, nechám zkaramelizovat a pak přileju citrusovou šťávu i s kůrou a něchám probublat, nakonec dám trochu rumu a opět nechám odpařit alkohol a vodu do zhoustnutí. Vyjmu kůru a připravené palačinky poleju přelivem. Ihned konzumujeme.

Dobrou chuť, je to návykové;-)

palačinky

 

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem