Mám ráda podzim, ale suchý, teplý a barevný, ovšem teď nastal ten přesný opak - mokro, déšť, vlhko, sychravo a vlezlá zima, což by ani psa ven nevyhnalo, natož běhat s neposedným dítětem venku. Ale když musíš, tak musíš, Leo se neptá a chce chodit ven za všech okolností i počasí. Já mohu jen udělat to, že mu pořídím odpovídající výbavu, která nás nebude nijak omezovat a limitovat:

Kvalitní spodky - tedy funkční prádlo - osvědčilo se nám z merino vlny jak bodýčko s dlouhým rukávem nebo triko s krátkým rukávem (to nosí od deseti měsíců až do teď), tak kalhoty a nosil ho v létě na dlouhé cesty autem nebo na túry po lese, tak i v zimě nebo po celý rok do manducy.

vlněné oblečky

Vlněné bodýčko Engel a rostoucí kalhoty Engel - kalhotky jsou v turkovém střihu, proto jejich výhodou je, že se s přehledem vejdou i na pleny a rosotu s dítětem, mají široký lem kolem pasu a nohavice jsou dostatečně dlouhé i pro větší dítě.

body

triko

Triko s krátkým rukávem Cosolina - vlna plus hedvábí, opět roste společně s Leem.

Jako miminko Leo měl bodýčko a rostoucí kalhotky z čisté merino vlny od společnosti ENGEL, které jsem mu objednávala na e-shopu vlneneoblecky.cz. Bodýčko mu vydrželo od 3 měsíců do deseti měsíců, kalhotky vydržely ještě déle a to až do 20 měsíců. Jak z nich vyrostl, tak jsem objednala další set, tentokrát ve složení merino vlna a hedvábí od společnosti COSOLINA na e-shopu NoseniDeti.cz.

cosolina

cosolina 2

Set bodýčka a kalhot Cosolina, velikost 86/92 - vlna a hedvábí - kalhotky mají na konci nohavic na zadní části lýtek zdvojenou látku. Nohavice se dají podvléci a uzavřít, proto je využijete od miminka po batole. Miminku nohavičky můžete podvléci a uzavřít, nohavice se tak i mírně zkrátí a nebudou plandat, ze spodků budou polodupačky.

Co se týče obou eshopu, nebyl žádný problém s dodávkou ani s komunikací, takže oba označuji jako prověřené a spolehlivé. Co se týče oblečků, tak jsem byla spokojena s oběma z nich, spíš jde pak o to, jaké složení vám více vyhovuje nebo spíše vašemu děťátku, některé děti čistou vlnu nesnesou a to je případ Leonka, proto jsem zvolila druhou verzi s hedvábím a nošení pro něj bylo příjemnější, jelikož směs vlny a přírodního hedvábí kombinuje výhody výborných vlastností vlny i hedvábí. Vlna dítě udrží v teple, je voděodpudivá a je odolná špíně. Hedvábí je jemné a velmi příjemné na dotyk. Vlna má schopnost vyvažovat teploty. Dokáže absorbovat vlhkost až o trojnásobek své váhy bez pocitu vlhka a zároveň dovoluje pokožce dýchat. Její přirozený obsah lanolinu má antibateriální účinky.

Z vlněné vrstvy ještě stojí za zmínku merino kukla, rukavičky, návleky a botičky - tady jsem vsadila na společnost MANYMONTHS a udělala jsem dobře, i když cena je vysoká, tak kuklu Leo má od miminka a vystačili jsme si s ní od podzimu až do jara, teď už má větší velikost a stále ji rád nosí. Návleky na kolínka byla z mé strany zbytečná investice, jelikož při lezení se nám neosvědčily, Leovi to v nich totiž klouzalo na podlaze a nechtěl je mít na nožičkých, proto jsem mu je dávala jen při nošení v nosítku venku. Botičky ano, ale objednala jsem zbytečně příliš velkou velikost, ale nosil je opět v Manduce nebo i do kočárku jako další vrstva na zateplení nožiček. Výrobky ManyMonths nabízí několik e-shopů, široký výběr mají opět na NoseniDeti.cz.

manymonths

kukla

Softshellová vrstva - nepromokne a neprofoukne, s podšívkou z fleecu i zahřeje - zde jsem dlouho hledala, abych našla odpovídající kvalitu, design a hlavně i rozumnou cenu, aby nás to nezruinovalo a našla jsem UNUO! A naprostá spokojenost, Leo už má druhé kalhoty, i když stále nosí i ty první, které jsou mu tak akorát a hlavně šijí i bundičky a s kapucí, takže na nepříznivé počasí super. A cena je opravdu snesitelná. Můžete se podívat na celý jejich sortiment na jejich e-shop unuo.cz.

softshell

bunda

unuo

Za příplatek si můžete nechat na kalhoty i bundu nechat našít reflexní obrázek, dítě tak bude viditelné i za špatné viditelnosti. Kalhoty mají opět široký lem kolem pasu, takže dítě nikde neškrtí.

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem