Dámská kabelka je pro muže něčím, co s oblibou přirovnávají buď k odpadkovému koši nebo stohu se slámou, protože najít něco uvnitř je jako hledat jehlu v kupce sena. Co teprve kabelka maminky, která denně musí řešit balení a vybalovaní jakéhokoliv zavazadla, protože vyběhnout si v dnešní době jen před barák s dítětem tzv. "na lehko" je nemyslitelná záležitost. 

Alespoň u nás před každou výpravou ven křičím na Lea, pojď se napít (ale víš co, raději vezmeme vodu i s sebou, co kdybychom tam byli dlouho), pojď se namazat (ale stejně opalovák bereme s sebou, protože jedeme přece tu přírodní verzi, která se musí aplikovat častěji), ty si bereš kolo, tak to musíš mít i přilbu (kšiltovku vezmeme s sebou, kdybys náhodou už nechtěl jezdit na kole), ale pokud bereš kolo, tak to určitě zase vymeleš všechny pangéty a hampejzy, tak to musíme vzít i něco na odřeniny a pokud spadneš, tak budeš řvát , jak prase před porážkou, tak to musíme vzít i něco na šok a na zklidnění rány, ... maminko, já nechci botičky, ale pokud budeš běhat bosky po trávě, tak tam je plno včel, tak to raději i něco na píchance... no potěš koště, to je už na batoh!:-)

Leo na kole

Poznáváte se? Máte to stejně? Nebo jste ty šťastné/šťastní a opravdu chodíte ven "jen tak na lehko" jako můj muž se synem a na druhý den se díví, že po neplánovaném pobytu venku je přižehnutý jako jahoda, protože neměli s sebou krém, ani klobouk a ani pití... :-)

Pro tyto případy mám vše v tzv. moderní/alternativní KPZ, která se neobejde bez:

Homeopatik

  • Arnica montana 30ch (na šok ze zranění, pádu, bodnutí hmyzem)
  • Arnica montana 9ch (na bolest po úrazu, pádu)
  • Staphysagria 30ch (na zastavení krvácení po úrazu, pádu, atd)
  • Apis melificera 15ch (na bodnutí včelou - včelí jed je nejsilnější, proto beru jen apis, na ostatní bidance jako je vosa, komár, atd. jsou vhodnější jiná homeopatika)
  • Nux vomica 9ch (na bolest bříška po jídle, které nesedlo)
  • Belladona 9ch (na bolest hlavičky po delším pobytu na sluníčku)

Dezinfekce

  • Koloidní stříbro od pana Garguláka v potenci 30ppm na odřeniny

Repelent

  • domácí repelent na komáry, mouchy a klíšťata (převařila jsem 1 litr vody a nechala jsem v něm vylouhovat asi 30g rozmarýnu do vychladnutí, pak jsem přidala lžíci bílého vinného octa a schovala do lednice a vždy jen odliju do rozprašovače, který nosíme s sebou)

Opalovací krém

  • dětský opalovací krém bez chemie a nano částic (nyní používáme Wooden spoon 30 SPF, který obsahuje 20% oxidu zinečnatého a zatím maximálně vyhovuje, viz. článek ZDE, ještě mám zálusk vyzkoušet opalovací krém od Dr. Mercola 50 SPF u moře, který obsahuje o něco více oxidu zinečnatého a navíc i oxid titaničitý, jinak bych řekla, že není potřeba utrácet za dražší přípravky s vyšším SPF, jelikož nechrání více, ale možná jen o něco déle)

Naše pohotovostní pomadůrka je pak každodenně doplněna ještě o láhev s vodou, pokud chcete zdravou láhev bez toxických složek, tak doporučuji sice nerezovou, ale stoprocentně non toxic od kleen kanteen, dělají s několika druhy pítek a mají i prima udělátko pro děti (v ČR se dá sehnat na několika e-shopech) nebo pokud dáváte přednost sklu, tak od ReTap (dávají doživotní záruku na její rozbití).

Když už mám ten batoh, tak beru i náhradní oblečení a něco na svačinku, venku přece nejvíc chutná, takže banán, jabko nebo nějaká ta domácí zdravá mlska.

Tak a po půl hodině balení můžeme konečně vyrazit ven "jen tak na lehko", pokud vás ta chuť ještě nepřejde:-)

KPZ

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem