A je to tu! Zima žádná, jaro za námi, léto před námi a toliko obávaný hmyz jménem klíště všude kolem nás! Ještě do nedávna jsem to téměř vůbec neřešila, přirozenou paniku jsme z toho měla, když jsem nějaké to klíště chytla, ale šlo „jen“ o mě:-) ale teď je tu i Leonek a řeším to ve dne v noci, jak ho ochránit a především přírodní cestou a neočkovat...

Projela jsem snad celý internet české i zahraniční fóra a v první řadě jsem si řekla, že se musím zklidnit, strach a panika jsou tím největším nepřítelem, všechno ostatní se dá účinně řešit, až to nastane.

Nuže:

  • klid, žádnou paniku, ani obavy, jen vědomí, že tu určité riziko může být, ale dá se to řešit (toto mohu odkývat, že skutečně funguje, protože dokud jsem neměla včely, tak jsem si ani neuvědomovala, jakou váhu a roli hraje naše podvědomí a psychika, ale jakmile mě ty mršky poprvé popíchaly v hojnějším počtu a já napuchla jako stará malina a vyděsila se, že teď bude po mě, přišlo na řadu vystřízlivění a uklidnění, vzala jsem si homeopatika (Apis mellifica 15ch) a do rána bylo vše ok a příště jsem už žádné žihadlo nedostala, protože jsem byla klidná a jistá sama sebou.
  • zvýšená konzumace vitamínu B klíšťatům nechutná, tak v inkriminované době nebo při výskytu v přírodě si dávejte tento vitamín, já osobně používám všechny dostupné vitamíny od Solgaru a dětem doporučuji potravinářské (lahůdkové) kvasnice, které nejsou na kynutí, ale pro dochucení pokrmů. Zrovna jeden balíček jsem teď koupila ve zdravé výživě za 42 kč a můžete to přidat do jakéhokoliv pokrmu nebo pak rozpustit B ve vaně a dítě v tom koupat.
  • homeopatika jako prevence – ledum palustre 9ch 1x denně 1 kuličku nebo můžete použít tento lék až ve chvíli, kdy budete mít přisáté klíště. V tom případě použijte potenci 30ch jednu dávku jednou denně nebo potenci 9ch dvakrát denně po dobu 21 dní. Lék Vás neochrání před tím, aby na Vás lezlo klíště, ale před nakažením.
  • repelent – samozřejmě, že jsem pátrala po přírodní verzi a nabízí se hned několik variant, ty s lihem jsem zavrhla kvůli aplikaci i na dítě a připravila jsem si následující:

Home made octový repelent proti klíšťatům s esenciálními olejíčky

Ocet klíšťatům nevoní, proto stačí smíchat jeden díl jablečného octa se dvěma díly vody. Do směsi je možné přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje – použila jsem 10 kapek levandulového a 10 kapek rozmarýnového esenciálního oleje (vhodný je také lemmon grass). 

nebo

Home made rozmarýnový repelent proti klíšťatům 

Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla nebo já použila vlastní z květináče, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a také boty. 

U přírodních repelentů je potřeba pamatovat na jejich častější aplikaci a to cca každou půl hodinu.

Na webu najdete spoustu dalších receptů, já mám zatím vyrobené tyto dva a aplikovala jsem je tento víkend na sebe i na syna při pobytu na zahradě a ani jeden klíště nemáme, ale jaká je pravděpodobnost, že to funguje ku tomu, zda tam nějaké klíště bylo, to vám neřeknu. Byla jsem však klidnější, že se alespoň nějak chráníme a věřte, psychika dělá opravdu hodně!:-)

Negativum repelentu s octem je v tom, že pokud se dítě někde odře nebo „poprlí“ o kopřivy, tak na sebe už nenechá nic stříknout, protože to pálí jako čert, ale ostatně to ty chemické ještě víc.

Výše uvádím příklady prevence proti přisátí klíštěte a zmiňuji i homeopatii, chci jen upozornit, že v případě přisátí klíštěte je zapotřebí postupovat jiným způsobem a je nutná hloubková léčba homeopatiky nebo další alternativní léčbou, u které je nutná konzultace přímo s homeopatem nebo alternativním léčitelem, aby se odstranila psychická příčina této nemoci. Po přisátí klíštěte se dá tedy sáhnout např. po detoxikačních preparátech Dr. Jonáše, které vyplaví případné toxiny ven z těla.

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem