Dnes jsem se rozhodla napsat uživatelský pohled na značku Bugaboo, jelikož už máme odjěžděné dva roky, tak si dovolím tvrdit, že jsme projeli snad všechno a recenze bude alespoň objektivní. Za ty dva roky jsme vyzkoušeli dva kočárky od Bugaboo a to limitky Cameleon 3 od Andy Warhola Banana a teď Buffalo Diesel Denim, zkrátka, když jednou nasednete do prvotřídního vozu, tak se vám pak hůře přesedlává na něco jiného.

banány

Ono přirovnání mé recenze kočárků od Bugaboo k vozům je naprosto správné, jelikož opravdu pořízení kočárku tohoto typu a jeho výběr je pomalu jakobyste pořizovali auto do rodiny, a i když se v něm ani vy sami vozit nebudete, tak i jeho kočírování vám přinese radost a požitek. Výhoda limitek je v tom, že je i po čase dobře prodáte, alespoň mně se to tak podařilo, a za cenu, co jsem prodala "jetý" banán jsem pořídila nový buff. Hodiny ekonomie se přece jen začínají vyplácet;-)

banán 1

Naproti tomu nevýhoda limitek je v tom, že se hůře kombinují s doplňky. Důvod, proč jsme se nakonec rozhodli prodat Cameleon byl v tom, že Leonek v něm už nechtěl být - nejvíce mu vadilo černé podšití potahů, ono si spoustu věcí ani neuvědomíte, když něco pořizujete před tím než máte dítě doma, pak se nám zdálo, že je Cam pro Lea už malý a také přední malá kolečka nám začala vadit na neustále nerovném povrchu nebo terénu. A tak jsme si řekli, že to zkusíme, zda opravdu platí to, co jsem napsala, že limitky se dobře prodávají i jeté a vyšlo to. Jinak bychom samozřejmě nový kočárek nepořizivali. Pak nastala dlouhá chvíle přemlouvání ho opravdu prodat, přece jen Banán byl pro mě láska na první pohled, ale praktičnost zvítězila a prodali jsme ho. Těší mě vědomí, že si ho koupili opravdu nadšenci Andy Warhola a že je v dobrých rukou a až jim doslouží, tak nakonec skončí v jejich muzeu věnované tvorbě právě Andyho Warhola. 

banán 2

Asi týden jsme věnovali výběru nového kočárku - pohrávali jsme si s myšlenkou koupit "jen" nadupaný sporťák, ale pak hlodal červíček, vždyť chceme ještě další dítě, tak se bude hodit i ta hluboká korba. Ovšem najít "nadupaný" sporťák byl problém, a i když se jich nabízí spousta, tak právě ta vyumělkovanost různých kapsiček, zipů a dalších serepetiček nás odradila, zrovna tak nedůvěra v konstrukce a potahy, které se nám zdály, že po sezóně buď vyblednou nebo se rozpadnou a tak volba připadla opět na osvědčenou značku Bugaboo. V jednoduchosti a strohosti je síla. Věděli jsme, že další Cameleon to nebude, tak tedy Buffalo nebo Bee?

banán 3

Leo měl v té době 15 měsíců, byla zima a ještě v kočárku i spinkal, a pak ta myšlenka na další dítě někdy v budoucnu,... takže volba padla na Buffa. A opět limitku, ale tentokrát spíš kvůli tomu, že kočárků Bugaboo začalo už jezdit čím dál víc a i přes pestrost potahů se nám zdály být ohleděné a prostě modrý Diesel Denim nás očaroval a shodli jsme se, že pasuje jak na kluka, tak i případně na holčičku. 

buff

Teď po čase se prokázalao, že jsme se rozhodli správně. Leo si opět kočárek oblíbil. Buff oproti Camu je robustnější, vyšší, větší, zkrátka na nás působí pohodlněji a ta přední větší kolečka na nerovný terén nebo jen rozmlácené chodníky jsou k nezaplacení. Ke Camovi se dají dokoupit přední velká (terénní) kola, měli jsme je, ale použili jsme je jen do sněhu a to párkrát, jsou totiž napevno a kočárek nepruží, tak se hůře manévruje na suchu. 

buff

Co jeden vidí jako nevýhodu, druhý může napoka vidět jako výhodu, proto spíš jen popíši, jak jsme to viděli my:

Cameleon, krásný, luxusní elegán, který se hodí na první pohled spíše do města, ale hravě se s ním dá zvládnout i terén - odjezdili jsme s ním Jeseníky i Krkonoše a terénní kola jsme vytáhli jen párkrát. Výhodou je přehazovací rukojeť (pohotové otočení třeba když svítí sluníčko na dítě nebo právě v terénu, když už to malými kolečky napřed nejde) u Buffa musíte přehodit celou sedačku a s větším dítětem už je to namáhavější.

terén

Řekla bych, že Cameleon se hodí spíše pro drobnější typy maminek než větší, těžší a mohutnější Buffalo. Skladnost a rozložitelnost kočárku je u obou rychlá, u Buffa propracovanější v tom, že se dá složit i přímo se sedačkou anebo se dá přímo i se sedačkou z něj udělat jen dvoukolák do terénu, u Cama se musí napřed sundat sedačka.

Oba kočárky mají tři polohy sportovní sedačky - sed, polosed a leh. Sedačka se dá otočit po i proti směru jízdy. Bezpečnostní popruhy máme nyní u Buffa pěti bodové, zatímco u Cama byly jen tří bodové, ale nevím, jak je to teď, zda už u novějších Camů nedělají také pěti bodové. Madlo od podvozku a madlo u dítětě bylo u Cama z pěnovkého materiálu - u dětí ve velké oblibě coby kousátko, proto jsme u Cama pořizovali navlékací kožené potahy, teď u Buffa jej máme už kožené přímo z výroby.

Brzdící páka u Cama je na madle (ovládáte tedy rukou) u Buffa je na spodní části konstrukce (ovládáte tedy nohou). Odkládací koš je nespornou výhodou obou kočárků, u Cama je výhoda v tom, že se dá celý zadělat a obsah vám z něj nevypadne. Hluboké lůžko je prostorné a dostatečně dlouhé i široké, Buff je o něco málo větší i širší, ale i v Camu se Leo s přehledem vozil v péřové zavinovačce a fusaku až do jara (narodil se v září) a nakonec v ní vydržel až do devíti měsíců. Již několikrát zmiňovaná kolečka - u Cama přední malá, nastavitelná s mírným odpružením podle váhy dítěte, u buffa bez odrpužení, avšak pro nás jsou mnohem pohodlnější, u obou typů kočárků se dají zaaretovat, aby se netočila.

leo cam

Pro vyšší lidi možná bude problém u Cama, že korbička je hodně nízko, u Buffa je přece jen o něco výše, jinak nastavitelnost madla je dostačující i pro osoby vysoké přes 180 cm.

V ceně základní výbavy u obou kočárků je tedy hluboké lůžku, sportovní sedačka, konstrukce, nákupní koš, pláštěnka a potahy. Tak jako u auta je potřeba dokoupit další vybavení jako je fusak a adaptéry na autosedačku (jsou dva typy adaptérů a pro Cam i Buff sólo, jelikož mají rozdílné podvozky) a ze zbytností třeba držák na pití, vložka do kočárku, organizér a ty terénní kolečka u Cama a už jste na závratné částce kolem 40.000 Kč.

Dítě není levná záležitost... jistojistě, dá se pořídit kočárek i za deset tisíc, na kterém odhrkáte třeba i druhé a dodrncáte i třetí dítě nebo kočárek nemusíte kupovat vůbec, pokud chcete být 100% kontaktní rodičové a pořídíte si nosící šátek či jiná nosítka, ale pokud uvažujete o koupi kočárku, který vám vydrží vše a ještě i dobře vypadá a jste ochotni si připlatit, tak Bugaboo je dobrá volba. 

Nebo si pořídit "ojetinu" za přijatelnější cenu a můžete najet spousty dalších kilometrů, protože podvozek i kolečka vydrží hodně, případně se dají pořídit náhradní a pokud potahy nebudou vyhovovat vašim představám, dají se pořídit originály v různých barvách nebo nyní už spousta šikovných maminek šije právě doplňky na tyto kočárky za "rozumnou" cenu.

leo buff

Krásný, čistý design, moře doplňků, kvalita provedení, prodloužená záruka na tři roky a pokud si zvolíte i dobrého prodejce, tak máte zaručený perfektní servis a další služby kolem. Např. u Cama jsme reklamovali po půl roce podvozek, nic jsme nikam nemuseli posílat, stačilo natočit video se závadou a do tří týdnů jsme měli nový podvozek doma, kdyby byla vada natolik špatná, že by se kočárek nedal používat, tak nám náš prodejce byl ochoten zapůjčit jeho kočárek, ostatně toho jsme využili právě při koupi Buffa, kdy už jsme měli Cama prodaného a na Buffa jsme čekali měsíc, tak nám na měsíc půjčili kočárek zdarma.

leo a buff

Nevím z jakého důvodu si ostatní maminky kupují Bugaboo, ale pro nás to byla kvalita za odpovídající cenu, kterou jsme byli ochotni zaplatit a ukazuje se, že jsme udělali dobře, že to nebyla promarněná investice, jelikož kolečka jsou stále jako nová, nikde nic nelupe, neskřípe, potahy nejsou vyblednuté od sluníčka, celý kočárek se dá vyprat a vyčistit. Teď jen vím, že tmavý kočárek pro naše dítě nebylo ono, že černá uvnitř nedělá dobře, že se v ní dítě necítí, možná je pěkná na pohled, ale pro dítě, alespoň pro to naše, to bylo stresující. Leo má teď dva roky a měří 95 cm a Buff je mu stále dostačující. Rád se vozí po směru i proti směru. A stále ho využíváme i ke spinkání, když nejsme zrovna doma. 

buff 4

Suma sumárum, když volba padne na Bugaboo - cameleon nebo buffalo? I když ani jeden z nich nehoupe, tak jako kočárky, když se vozila ještě naše generace, nedám ani na jeden z nich dopustit... Nelze říci ten či ten, každé dítě je jiné, každý rodič je jiný a Bugaboo to ví, proto má dvě verze a každý i ten nejnáročnější si vybere ten SVŮJ. Výrobce je si zkrátka vědom své originality i nadčasovosti a těží z jednoduchosti a strohosti a nechá si to samozřejmě i náležitě zaplatit, a maminky je chtějí, proč by jich jinak jezdilo už tolik a nejen ve městech.... Poznejte tedy sebe, naslouchejte svému dítěti a zvolte si ten SVŮJ. 

FB tw in p Email

Komentáře

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem