Home made výroba svíček z včelího vosku

Potřebujete: čistý vosk, knot, kalíšky, tavící nádobu, lžíci.

Výroba svíček není nic složitého, zvládne to každý a je to docela rychlovka a navíc ta příjemná vůně provoní místnost a v mrazivých dnech navodí hřejivý pocit tepla.

Nejjednodušší je vzít si nějaký starší hrnec a vosk do něj nalámat a rozpustit přímo na mírném plameni.

voskMezitím si připravit knoty a kalíšky. Jakmile se vosk začne rozpouštět, tak doporučuji každý knot namočit do již rozpuštěného vosku a nakonec plíšek upevnit ke kalíšku (svíčka díky namočenému knotu ve vosku déle hoří.

kalíšky

Jakmile je vosk rozpuštěný, tak tradá na zalévání kalíšků, pro ty obratnější je možnost to „klopit“ přímo z hrnce, pro méně zručné nebo „preciózy“, kteří si potrpí na pořádek a čistotu, je možnost vzít lžíci a plnit s ní (popravdě méně ukápnutí a přesnější lití se mi dařilo přímo z hrnce). Pamatujte, jakmile nádobu sundáte z ohně, vosk začne rychle tuhnout, chce to rychlou, ale obezřetnou manipulaci, popálení nevylučuji. Svíčkami pak nehýbejte, nechte je přirozeně a hlavně pomalu zatuhnout na svém místě (hrozí popraskání svíčky a Vaše popálení)!

svíčky

Tradá a máme hotovo! Malá čajová svíčka vydrží plápolat krásným plamínkem s příjemnou přírodní vůní 3-4 hodiny. Ti z Vás, kdo mají rádi více voňavější svíce je možné do rozpuštěného vosku přikápnout i esenciální oleje (např. levandulový, pomerančový, skořicový, atd.).

FB tw in p Email

Komentáře

  • Knoty

    Reagovat

    Dobrý den, jaké a kde na to kupujete knoty?

    Napsal: Kač
Přidejte komentář

Doporučit odkaz emailem